Кой и защо успива публиката с мантрата ВЕЛИЧИЕ ОСТАВА ИЗВЪН ПАРЛАМЕНТА
Последната седмица избрани „анализатори“, от дежурните „говорещи глави“, канени по сутрешните блокове, имплантират у публиката тезата, че Величие няма да влязат в Парламента. Тяхната задача е да се наложи идеята така, че хората да свикнат с нея, за да приемат без отпор решението на КС, което се очаква с нетърпение.
Всички те, като започнем с най-верния до ГЕРБ професор Михаил Константинов, който има дългогодишна история в „Информационно обслужване“ и буди подозрения, че пенсията и здравната му осигуровка зависят от ГЕРБ, минавайки през никому неизвестния професор Красимир Калинов и стигайки до социолога Стойчо Стойчев, станал известен с факта, че щяха да го бият, след като показа среден пръст на протестиращите през 2020 г., както и да линчува проф. Цветеслава Гълъбова на бариерата в клиниката за психично болни в Курило, Всички те изпълняват една и съща поръчка – да пласират тезата, че Величие няма да влязат в парламента. Точно така се отваря ПРОЗОРЕЦА НА ОВЕРТОН.
На подобни кампании сме се нагледали. Те са ясно различими хората, които мислят критично. Целта на подобно облъчване, освен да форматират общественото мнение, е да изпратят послание и до конституционните съдии, на които им предстои да вземат важни решения по частичното касиране на изборите на 27.10. Естествено въпросните оратори озвучават удобната за управляващата върхушка теза и в собствен интерес.
И докато Михаил Константинов и Стойчо Стоев, наред с други харалановци са вече добре познати със способностите си да лягат за дузпа на властта, тези дни имаме нов играч – проф. Красимир Калинов – едно от вещите лица, назначени от КС да броят повторно в част от изборните секции в страната.
Професор Красимир Калинов, който се появи по Нова Нюз и бомбастично разкри, че в 23 МИР София, в поне две секции липсват изборните книжа от чувалите, всъщност пласира друга, удобна на ГЕРБ и ДПС Ново начало теза - че „Величие“ по-скоро няма да влязат в Парламента“.
КОЙ Е КРАСИМИР КАЛИНОВ
Не беше лесна задача да открием връзките му към Професор Красимир Калинов, бивш член на Централната избирателна комисия от квотата на ГЕРБ през 2011 год., е известен със своите критични и понякога радикални изказвания относно Изборния кодекс и изборния процес в България. Някои от неговите по-силни позиции включват:
Ограничаване на политическите промени в Изборния кодекс: Проф. Калинов категорично заявява, че политиците не трябва да имат право да променят Изборния кодекс, като подчертава необходимостта от независимост на изборното законодателство от политическо влияние. Източник тук
Премахване на опцията "Не подкрепям никого": Той определя квадратчето "Не подкрепям никого" като безсмислено и вредно, като посочва, че то не допринася за изборния процес и може да обърква избирателите. Източник
Повишаване на изборния праг: Проф. Калинов предлага увеличаване на изборния праг за влизане в Народното събрание на 7% за партиите и дори по-висок - 10% за коалициите, с цел да се намали фрагментацията и да се подобри ефективността на парламента, като субсидия да се получава от партии преминали 4% бариера. Тази позиция изключително странно съвпада с идеите и желанията на Бойко Борисов и на Делян Пеевски, който наскоро заяви, че в следващия парламент ще има само ГЕРБ-СДС, ДПС-Ново начало, категорично ПП Възраждане и още една четвърта партия. Професорът проповядва, че политически партии в развитие и най-вече в близост до българските граждани са излишни за политическия ни живот. Това доказва пристрастността и липсата на обективност на проф. Калинов и поставя под сериозна въпросителна експертизата му и мястото му в този важен за българската общественост конституционен спор като вещо лице. Източник
Критика към политиците: Той изразява мнение, че основният проблем в изборния процес не са недействителните бюлетини, а политиците, които се опитват с различни методи да манипулират изборите или да демотивират избирателите, въпреки, че избирателната система е пропорционална и изисква участието на политически субекти самостоятелно или в коалиции. Източник
Съмнения относно решенията на ЦИК: Проф. Калинов изразява съмнения, че някои решения на ЦИК са взети под външен натиск и не отразяват независимостта на комисията, като подчертава, че такива решения могат да подкопаят доверието в изборния процес. Въпреки това обосновава твърдението, че ЦИК няма функционалната способност да гарантира честността и прозрачността на изборния процес, като обосновава това си твърдение с политическата обвързване на органа и неговата слаба компетентност. Източник
Тези изказвания на проф. Калинов отразяват неговата „загриженост” за прозрачността и честността на изборния процес в България, като често предлагат радикални промени за подобряване на системата. Всички тези позиции не са в подкрепа на неговата безпристрастност и обективност, които са в основата на задълженията на вещите лица в нормалния съдебен процес. Конституционно дело изисква много повече обективност и безпристрастност.
Професор Красимир Калинов и един от неговите най-близки партньори – Димитър Бухларски, адвокат с фалшива руска диплома, създават сдружението "Зелен алианс", където привличат редица бизнесмени, политици и лица със съмнително минало: Мирчо Митюв Петков, известен като Мирчо Циганина, е фигура, свързана с мащабни икономически престъпления, източване на Държавния резерв и афери с организираната престъпност в Русия. Още през 90-те години той измамва руски бизнесмени и мафиоти, а в България се замесва в скандали с горива и зърно за над 250 млн. лв. През 2003 г. с помощта на адвоката на бившата СИК Георги Лялев и бившия служител на "Кинтекс" Петър Попов, Мирчо Циганинът присвоява военния завод "Бета – Червен бряг", като продава активите му, включително стратегически военни технологии, зад граница. В същия период той се свързва със Слави Бинев, който по-късно става политическа фигура, както и с футболния бос Костадин Хаджииванов (Коце Маца – царят на черното тото, международно издирван). Документите показват, че Бухларски става официален представител на "Зеления кръст", международна организация, водена от Михаил Горбачов. Схемите на Мирчо Циганина и неговото обкръжение остават ненаказани с години, въпреки редица разследвания, които мистериозно се размиват в съдебната система. До последно Комисията "Петканов" не предприема мерки срещу него, въпреки че притежава имоти за милиони в България и Испания.
„Зелен алианс” е организация, създадена с цел усвояване на 750 милиона евро по програмата "Натура 2000", оформена с международен характер и с обществена полза. Учредяването му е свързано с известни функционери на бившата Държавна сигурност, които използват мрежата от контакти и влияние за политически и икономически цели. „Зелен алианс“ също така участва в учредяването на политическата партия "Русофили за Отечеството", в която влизат над 500 запасни офицери и екологичното сдружение. Чрез тази връзка, "Зелен алианс" се стреми да разшири своето влияние и достъп до различни политически и финансови ресурси, като същевременно се стреми да заеме позиции в екологичния сектор, чрез които да осигури достъп до щедро европейско финансиране.
Публичната биография на проф. Красимир Калинов поставя под сериозно съмнение неговата безпристрастност и обективност. Публичните му изяви потвърждават липса на професионална етика в услуга на политическата мафия. Връзките му със сенчести и криминални фигури от близкото минало, както и съпричастността му към усвояването на близо милиард евро дават повод за обосновани съмнения за политически и финансови обвързаности. Такъв изборен експерт не би трябвало да пласира политически изводи, особено, че партия "Величие" не влиза в парламента. Това не почива на реална експертиза или съдебни изводи. Позициите на професора са свързани с лични мнения и спорни изказвания, които не се основават на задълбочен анализ или юридически доказателства. Допълнително, участието му в "Зелен алианс", организация с членове, свързвани с корупционни практики и политически зависимости, още повече компрометира неговата обективност. Свързаността на "Зелен алианс" с движението "Русофили за Отечеството" и съдебните им спорове срещу държавни институции също така повдигат въпроси за възможни зависимости и политически мотивирани действия.
"Зелените" структури, които на пръв поглед защитават екологията, се оказват перфектно прикритие за мащабни финансови и корпоративни афери, свързани със сенчестия бизнес и политическите среди. Те са мястото и начинът за професора да прикрие взаимовръзките си с политическо влияние. Трудният достъп или липсата на обществено достъпна информация доказват конспиративния характер на тази скрита деятелност на професора, но въпреки това следите остават. Източник
Коментари